רואי חשבון ברעננה

גלול מטה

רואי חשבון ברעננה

הבדל בין חברה בע"מ לעוסק מורשה

 

כאשר מדובר על עסק בשילוב עם ביורוקרטיה, אנשים רבים מוצאים את עצמם מבולבלים ואינם מצליחים להבין את ההבדלים בין סטטוס של תיק עצמאי אחד לאחר. במה שונה עוסק פטור משאר הסטטוסים והאם כדאי לכם להירשם ברשויות כעוסק מורשה או חברה בע"מ? במאמר זה רואי חשבון ברעננה יענו על כל השאלות.

מהו עוסק פטור?


למרות שרבים חושבים כי עצמאי שנרשם בתור "עוסק פטור" הינו פטור מלשלם מס, הדבר אינו נכון. עוסק פטור משלם מס הכנסה כחוק לפי דרגת מס שנקבע לו. עם זאת, עצמאי שנרשם בתור עוסק פטור, כן פטור מלשלם מע"מ, מה שאומר כי המחירים שהינו קובע לשירותים שלו אינם כוללים מע"מ.

על מנת להירשם כעוסק פטור עליכם לעמוד במספר תנאים שהוגדרו על ידי הרשויות, לדוגמה - לא כל בעל מקצוע יכול להירשם בתור עוסק פטור. עורך דין, טכנאי מחשבים, כותב תוכן, כל אילו אינם יכולים לפתוח תיק עוסק פטור. את רשימת המקצועות המלאה ניתן לראות באתר הרשמי של רשויות המס.

תנאי נוסף, הוא הכנסה של פחות מ98707 ש"ח בשנה. אם אתם צפויים להרוויח יותר מהסכום הנ"ל, לא תוכלו לפתוח תיק עצמאי בסטטוס עוסק פטור.

עוסק מורשה או חברה בע"מ?


אם אתם עוסקים במקצוע שאתו לא ניתן להירשם כעוסק פטור או שהנכם מצפים לרווחים גבוהים יותר מאלה של עוסק פטור, הדילמה שעומדת בפני רוב היזמים הינה - האם כדאי להירשם בתור עוסק מורשה או חברה בע"מ?

 

על מנת לקבל החלטה נבונה, צריך להבין את ההבדלים בין השניים. אם נדבר על הבדלים מבחינה ביורוקרטית, הרשמה של עוסק מורשה ברשויות הינה קלה יותר וניתן לעשות זאת באופן עצמאי, ללא עזרה של רואי חשבון ברעננה. הסיבה לכך היא כי עוסק מורשה הוא, בעצם, אדם אחד, בעל החברה שאחראי על כל הפעילות בחברה וזה שמקבל החלטות. בחברה בע"מ לעומת זאת, בדרך כלל יש מספר בעלים והינה דומה יותר לשותפות, אך מסודרת יותר מבחינה ביורוקרטית. ראשי התיבות של בע"מ הינם "בערבון מוגבל" ורואי חשבון ברעננה מדגישים כי מדובר על גופים נפרדים: "החברה" ו"מייסדי החברה". לכל אחד ממייסדי החברה יש מניות שמצביעות על החלק שלו בחברה.

 

כך שאם הרווחים שלכם צפויים להיות גבוהים ויש כמה שותפים לעסק, כדאי ללכת על רישום של חברה בע"מ וכאשר יש בעל חברה אחת בלבד, מומלץ לבחור בעוסק מורשה.

כמובן שכללים אלה אינם חלים על כל המקרים ועל מנת לגשת לנושא בצורה מקצועית וממוקדת, מומלץ להיעזר ברואי חשבון ברעננה.

לחצו כאן לפרטים נוספים אודות פיניט

לתיאום פגישה, חייגו 03-9170175